Meloni: Elon Musk nem jelent veszélyt a demokráciára, Soros György igen
Nyilvánosan is védelmébe vette Elon Muskot az olasz miniszterelnök.
Ha Magyarország önként vállalja a kínaiaktól való függőséget, még sérülékenyebbé válik.
„Az újabb uniós szankciók elfogadását azonban az uniós tagállamoknak egyhangúlag kell elfogadniuk, s Szijjártó Péter külügyminiszter a héten tett kínai látogatása során utalt arra, mi hogy állunk ehhez a kérdéshez. Mint fogalmazott, Magyarország a »legjobb körülményeket biztosítja a kínai vállalatok számára Európában, és semmilyen külső nyomás hatására nem fogja őket hátrányosan megkülönböztetni őket földrajzi alapon«.
Miután már a magyar kormány is érzi, hogy Oroszország védőernyőjére már nem számíthat, ezért Kínánál akar folyamatosan jópontokat szerezni, az orosz után egy újabb függőségi viszonyt kialakítani. Az Európai Bizottság azonban éppen arra törekszik, hogy az orosz energiáról való fokozatos leválás ne azt jelentse, hogy ezután Kínával alakul ki egy alá- fölérendeltségi viszony.
Ez Hszi Csin-ping stratégiai győzelmét is jelentené, a kínai elnök célja: a nemzetközi termelési láncok minél inkább hazájától függjenek. Kína tisztában van azzal, hogy a megújuló energiában, vagy a feltörekvő technológiákban, a jövő gazdaságában kulcsszerepet játszik, beleértve a kvantum-számítástechnikát, a robotikát vagy a mesterséges intelligenciát is.
Ha Magyarország önként vállalja a kínaiaktól való függőséget, még sérülékenyebbé válik. Igaz, ez Oroszországgal kapcsolatban sem zavarta a kormányt.”
***
Nyitókép: MTI/AP/Hszinhua/Li Hszueren